+48 25 682 45 46

agro-farm@o2.pl

Najwyższa jakość!
 

Węza Warszawska (poszerzana i zwykła)


Węza warszawska dedykowana jest ulom typu warszawskiego z rozróżnieniem na ule zwykłe lub poszerzane. Ule warszawskie były jednym z najbardziej popularnych uli w Polsce, począwszy od końca XIX wieku. Po II wojnie światowej ule warszawskie zwykłe zaczęły zastępować poszerzane, ale pomimo tej zmasowanej akcji ul warszawski zwykły przetrwał do dzisiaj.

Do tego typu uli stosowana jest węza warszawska zwykła o wymiarach 400×220 mm lub węza warszawska poszerzana o wymiarach 400×279 mm. Ule z węzą warszawską są głównie wykorzystywane w przydomowych pasiekach. Dzięki specjalnej konstrukcji uli warszawskich pszczoły bardzo dobrze w nich zimują, są łatwe w użytkowaniu dla pszczelarzy, zdecydowanie polecane dla początkujących, chociaż przez wielu pszczelarzy uważane są za jeden z najlepszych typów uli.

W naszej ofercie znajduje się węza warszawska poszerzana oraz zwykła, które wyróżnia wysoka jakość. Podczas produkcji węzy nie stosujemy parafiny, ani żadnych ulepszaczy. Nasza węza warszawska podlega stałej kontroli przez inspekcję weterynaryjną, dlatego gwarantujemy że jest bezpieczna dla pszczół i wolna od zanieczyszczeń mikrobiologicznych. W pszczelarskie i produkcji węzy mamy ponad 25 letnie doświadczenie, które stale powiększamy, chociażby podczas stałej współpracy z z Państwowym Instytutem Badawczym w Puławach (Zakład Chorób Pszczół).

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą na węzę warszawską zwykłą oraz poszerzaną.

Cennik


Przerób wosku na węzę pszczelą:

7zł/kg 8zł/kg 10zł/kg
powyżej 500kg powyżej 100kg poniżej 100kg